Audi E-Tron üst düzey güvenlik ödülünü aldı

By on 14 Ağustos 2019

Audi’nin tamamen elektrikli ilk SUV modeli Audi E-Tron, aldığı güvenlik ödülü ile sınıfında rakiplerine ne kadar güvenilir bir araç olduğunu kanıtladı.

Audi E-Tron üst düzey güvenlik ödülünü aldı

Audi’nin yakın zamanda tanıtımını gerçekleştirdiği tamamen elektrikli SUV modeli Audi E-Tron ilgiyi üzerine çekme konusunda oldukça iddialı görünüyor. Alman otomobil üreticisinin tamamen elektrikli ilk modeli olarak tanıtılan ve tanıtıldığı günden beri otomobil dünyası tarafından ilgiyle takip edilen araç sadece elektrikli bir model olarak değil aynı zamanda güvenli bir araç olduğunu da kanıtladı. Euro NCAP testinden tam not alan yeni model elektrikli SUV şimdide güvenlik konusunda aldığı ödül ile gündeme geldi.

Audi E-Tron isimli tamamen elektrikli SUV modelinin ön çarpışma testinde araçta yer alan acil fren sisteminin 40 km/s hızda çarpışmayı önleyebildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Euro NCAP‘in (Avrupa Yeni Araba Değerlendirme Programı) sonrasında Audi’nin E-Tron elektrikli SUV modeli, IIHS (Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından üst düzey güvenlik testlerine giren araç bu testlerden de başarı ile çıkarak üst düzey güvenlik ödülünü alan ilk elektrikli SUV modeli olmayı başardı.

You must be logged in to post a comment Login