iyzico PayU tarafından 165 milyon dolara satın alındı

By on 10 Haziran 2019

Son günlerde dijital ödeme platformu iyzico’nun satıldığı kulislerde konuşulan bir konu haline gelmişti. Bugüne kadar onaylanmayan bu bilgi sonunda resmi olarak duyuruldu. Webrazzi’nin haberine göre iyzico, rakibi PayU tarafından 165 milyon dolar bedelle satın alındı.

iyzico PayU tarafından 165 milyon dolara satın alındı


6 yıl önce Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isın tarafından kurulan iyzico, dijital ödeme altyapıları konusunda önemli bir platform haline gelmişti. Özellikle internet üzerindeki ödemelerde tercih edilen iyzico platformu, bu ayın başında Doğu Avrupa’ya da açılmıştı. Bir süredir dedikodu nevinden satılacağı konuluşan iyzico ile ilgili bu bilgiler nihayet doğrulandı ve platform en önemli rakibi olan PayU tarafından satın alındı.

Satın alımla beraber Türkiye’nin PayU’nun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesi içerisinde Polonya’dan sonraki en büyük ikinci pazarı haline geldiğini belirtelim. Kurucu ortaklar Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın şirket yönetimindeki görevlerine devam ederken iyzico ekibi, PayU’nun Türkiye operasyonlarını da devralacak.

Satın alımın düzenleyici ve denetleyici kurumların onayından sonra tamamlanması bekleniyor.

You must be logged in to post a comment Login