Redmi Note 7 ile çekilen fotoğraflar

By on 10 Temmuz 2019

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarında da satışa sunulan8 Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin cep telefonu modeli Note 7, uygun fiyat ve kendi kategorisine göre gelişmiş bazı özellikleri bünyesinde barındırıyor. Telefonun an yüzünde damla şeklinde bir çentik ve bu çentiğin içinde 13 MP kamera bulunuyor. Arka kamerada ise Sony IMX586 sensörüne sahip olan 48 MP çözünürlüklü ana kamera ve ona eşlik eden 5 MP alan derinliği kamerası yer alıyor.

Video tarafında ise hem ön hem arka kamera Full HD kayıt yapabiliyor. Arka kamerada dijital imaj sabitleme yani EIS özelliği de bulunuyor.

Telefonda bulunan 48 MP çözünürlüklü ana sensör Sony tarafından geliştirilen Quad Bayer isimli bir teknolojiyi kullanıyor. Gerçekte 12 MP çözünürlük sunan bu sensör özel bir teknoloji sayesinde donanım seviyesinde bir yükseltme ile 48 MP çözünürlük verir hale geliyor. Alınan sonuçlar interpolasyon yönteminden iyi olsa da gerçek 48 MP çözünürlük gibi detaylı değil. Yine de bir telefon için oldukça iyi detay verdiğini belirtelim. İşte Redmi Note 7 kameralarını kullanarak çektiğimiz örnek fotoğraflar.

You must be logged in to post a comment Login