Yahoo, bilgilerini Amerika istihbaratı ile paylaştı!

By on 05 Ekim 2016
Yahoo! Inc. signage is displayed at the company's headquarters in Sunnyvale, California, U.S., on Thursday, Jan. 7, 2016. Yahoo! Inc. is planning to eliminate jobs as part of Chief Executive Officer Marissa Mayer's effort to cut costs and revive growth at the struggling web portal, according to a person familiar with the matter. Photographer: Noah Berger/Bloomberg via Getty Images

Bir zamanlar ilk akla gelen ismi Yahoo, büyük bir skandal ile anılıyor. Yapılan açıklamalara göre; Yahoo tüm kullanıcı bilgilerini Amerika istihbaratı ile paylaştı!

Açıklamalara göre; Yahoo, mailleri gerçek zamanlı olarak tarıyor ve milyonlarca kullanıcısının bilgisini Amerika istihbaratı ile paylaşıyor.

Yahoo’nun gizlilik ilkesinde Yahoo kanunlara uyan bir firmadır ve yasalara uyar ifadesi yer alıyor. Amerika’daki yasalara göre devlet istediği zaman bir gerekçe sunarak bilgilere ulaşabiliyor. Yahoo’nun bu ilkeyi benimsemesi iddiaları daha da güçlendiyor.

Yaşanan bu skandaldan sonra eski NSA çalışanı Edward Snowden, Twitter üzerinden takipçilerine Yahoo kullanmamaları konusunda tavsiyede bulundu. Şimdilik konuyla ilgili Yahoo bir açıklama yapmadı.

You must be logged in to post a comment Login